вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Фетаи и Стефанова се оградија од Катица Јанева

Фетаи и Стефанова се оградија од Катица Јанева

Поранешните колешки на Катица Јанева која доби 30. дена притвор за Рекет се оградуваат од неа.

– Од старт се оградував од Јанева. Треба да бидеме горди на расчистувањето на криминалот, истакна вчера Лиле Стефанова по одлагањето на рочиштето за Титаник.

– Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди на тоа. Не е важно дали е осомничениот е шеф или колега. СЈО е во најтешката состојба од основањето. Затоа апелирам политичарите да седнат и да го донесат Законот за јавното обвинителство“, рече Стефанова пред новинарите.

Исто така и Фатиме Фетаи изјави дека секој кој се огрешил пред законот треба да одговара.и дека СЈО продолжува со работа.

За потсетување, Катица е во притвор за Рекет, заедно со Боки13 и Зоран Кичеец.

Најнови вести

Коронавирус