петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 88
home Вести

Феноменот Шилегов направи да светат сите три светла на една скопска раскрсница (ФОТО)

Феноменот Шилегов направи да светат сите три светла на една скопска раскрсница (ФОТО)

Градоначалникот на град Скопје очигледно мува не го лази додека на булеварот „Словенија“ на еден семафор истовремено му светат сите три светла.

Возачите револтирани излегуваат од своите возила и се караат на среде улица бидејќи буквално не се знае кој има предност и кој може да ја премине улицата додека сите три светла светат во исто време.

А за сето тоа време Шилегов единствено нешто што прави во Скопје е сечење на дрва низ скопските општини и го носи ѓубрето од поголемите градови на Македонија во скопската депонија Дрисла.