сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 69
home Вести

Фатиме Фетаи со потсмев до одбраната на Пецов: Следниот пат Пецов може да донесе документ дека е бремен

Фатиме Фетаи со потсмев до одбраната на Пецов: Следниот пат Пецов може да донесе документ дека е бремен

Поради скршеници на 10-иот пршлен на кичмата, 70 годишниот Митко Пецев обвинет во случајот “Центар” беше спречен да присуствува на денешното рочиште. Неговиот адвокат Димитар Дангов уредно поднел до судот лекарско уверение од трауматолог во кое што пишува дека повредениот Пецев не смее да се движи и треба да мирува во наредните 30 дена.

Обвинителката Фатиме Фетаи поради ова, бараше одвојување на постапката за Митко Пецов, со образложение дека тој следниот пат може да донесе документ и дека е бремен.

Судот на барање на СЈО го издвои предметот против Пецев.

Коронавирус