недела, 25. јули 2021. Вести денес: 0
home Вести

Фатени на дело: Поткуп во Ресен (ВИДЕО)

Фатени на дело: Поткуп во Ресен (ВИДЕО)

Невиден очај и нерегуларности за време на молк. Се агитира на терен. Вечерва во Ресен снимени се активисти како даваат поткуп, објави Лидер.

Изборните нерегуларности од страна на одредени политички партии продолжи и во текот на денешниот ден. За време на молкот, јавноста беше сведок на низа нерегуларности од страна на една партија, за што по истите постапи и МВР, а за некои од лицата кои учествуваа во поткупи на гласови побарано е и притвор.

Владејачка партија од македонскиот блок го крши предизборниот молк преку разни обиди за поткуп на гласачи и сценарија со кои ќе се влијае врз изборниот резултат на предвремените парламентарни избори закажани за во среда.

Фатени на дело

Gepostet von Економски Лидер am Dienstag, 14. Juli 2020

Претходно дел од активистите се приведени откако на дело се фатени како се обидуваат да поткупат гласачи, додека полицијата активно работи да спречи понатамошни обиди да се влијае врз гласачите слободно и без притисоци да го дадат својот глас.

Фатени на дело

Gepostet von Економски Лидер am Dienstag, 14. Juli 2020

Коронавирус