понеделник, 3. август 2020. Вести денес: 48
home Вести

Фатени на дело: Изборен поткуп во Ѓорче Петров, едно лице е приведено

Фатени на дело: Изборен поткуп во Ѓорче Петров, едно лице е приведено

Во полицициска акција во општина Ѓорче Петров едно лице е уапсено за изборен поткуп. Акцијата се одвиваше во населбата Даме Груев, веднаш после мостот. Приведено е лицето Н.К., активист на СДСМ.

На видеоснимката до која дојде Република се гледа зголемено присуство на полицијата, а во текот на денот се очекува да излезат со повеќе детали.

Коронавирус