вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 173
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

Фатен командант Тануша, бегалец осуден на 20 години затвор за убиство

Фатен командант Тануша, бегалец осуден на 20 години затвор за убиство

Бегалецот Ајвази Ајдиљраман алијас командант Тануша попладнево е приведен за издржување на затворска казна од 20 години. Тој се бараше за наредба на Основниот кривичен суд во Скопје за кривичното дело убиство, пренесува МКД.мк.

Бегалецот е предаден во полициска станица за натамошна постапка, а од МВР детали најавија за подоцна.