среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Факти на денот: Заев не го пријавил Рекет, СДСМ потрошила 1 милион евра за реклами

Факти на денот: Заев не го пријавил Рекет, СДСМ потрошила 1 милион евра за реклами

ВМРО-ДПМНЕ и денес објави факти на денот.

Факти кои го одбележаа денот:

  1. Заев бега од одговори кога го пријавил случајот Рекет, се уште не ја покажува белешката од пријавата на случајот.
  2. Бочварски делел тендери од 5 милиони денари на фирмата Де лукс, сопственост на неговиот татко и чичко.
  3. СДСМ потроши 1 милион евра за рекламирање за само неколку недели.
  4. Самохрана мајка избркана од работа затоа што не извршувала партиски задачи на СДСМ.
  5. Секоја недела се палат автомобили, а власта не реагира.

Коронавирус