недела, 31. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Факти на денот: Заев е стечајниот управник на државата, ВМРО-ДПМНЕ со проекти за инфраструктурен и економски бум

Факти на денот: Заев е стечајниот управник на државата, ВМРО-ДПМНЕ со проекти за инфраструктурен и економски бум

Зоран Заев е стечајниот управник на државата, ВМРО-ДПМНЕ со проекти за инфраструктурен и економски бум, ова според ВМРО-ДПМНЕ се факти кои го одбележаа денот.

1. ВМРО-ДПМНЕ со проекти за инфраструктурен и економски бум во Македонија.
2. Зоран Заев човекот којшто ја опустоши државата е стечајниот управник на Македонија.
3. Фамилијата Заеви се крие и бега од одговорност, нема одговор што разговарале на средбите со рекетарите Катица Јанева и Зоран Милевски?
4. Оливер Спасовски ја попречува работата на техничката влада со нелегалното поништување одлуки.
6. Ширењето лажни вести на СДСМ само го покажува очајот од се поизвесниот изборен пораз на оваа криминална власт.
7. Филипче со газдата на компанијата која е најголемиот добитник на тендери стигнале до плац од 15 илјади м2.
8. Шеќеринска набавила опрема во АРМ двапати поскапа од реалната цена.

Коронавирус