понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 1
home Вести

ФАКТИ НА ДЕНОТ: Заев бега од дебати, ЈСП набавува гуми без тендер, Филипче зема плацеви на Водно

ФАКТИ НА ДЕНОТ: Заев бега од дебати, ЈСП набавува гуми без тендер, Филипче зема плацеви на Водно

ВМРО-ДПМНЕ денеска ги објави новите факти на денот поврзани со власта која како што велат тие е во заминување на 12 април годинава.

Факти кои го одбележаа денот:

  1. Зоран Заев бега од дебата со Христијан Мицкоски.
  2. Зоран Заев затвора новинари за да не се дознае вистината за Рекет.
  3. ЈСП набавила гуми без тендер, дури после два месеци распишале оглас
  4. Филипче наместо да работи зема плацеви на Водно.
  5. Акумулациите се празнат. Земјоделците остануваат без вода.
  6. За три години Министерството за финансии го напуштиле 165 луѓе.

Коронавирус