недела, 11. април 2021. Вести денес: 0
home Вести

Факти на денот: СДСМ со марш за спас на милионите на Заев, екс премиерот бега од ТВ дуел

Факти на денот: СДСМ со марш за спас на милионите на Заев, екс премиерот бега од ТВ дуел

СДСМ со марш за спас на милионите на Заев, екс премиерот бега од ТВ дуел, се дел од фактите на денот според ВМРО-ДПМНЕ.

1. СДСМ е првата партија која протестира сама против себе

2. По 3 години на власт, СДСМ маршира за спас на милионите на Заев

3. Заев бега од ТВ дуел со Мицкоски зошто се плаши од поразите и неуспесите

4. Измамникот Заев со измама го носи Законот за обвинителство за спас на неговите криминали

5. Што барал осудениот за рекет, Кичеец со братот на премиерот, Вице Заев

6. Илјадници административци притискани од Заев да протестираат за спас на бизнисите на Заев.

Коронавирус