четврток, 1. октомври 2020. Вести денес: 146
home Вести

Факти на денот: Рекетот ги открива најблиските луѓе на Заев, над 4.000 партиски војници вработени за два месеци

Факти на денот: Рекетот ги открива најблиските луѓе на Заев, над 4.000 партиски војници вработени за два месеци

ВМРО-ДПМНЕ ги посочи фактите кои, според партијата, го одбележаа денот:

  1. „Рекет“ ги открива најблиските соработници на Заев во криминалниот чин.
  2. Вработени во криминалистичка полиција на Спасовски биле на платен список на криминални банди.
  3. ММФ и УСАИД измерија висока корупција и сива економија во Македонија.
  4. Признание за над 4.000 илјади партиски војници кои се вработени за само два месеци.
  5. Царовска и Шкријељ заглавиле 8.500 случаи за нега на трето лице.
  6. Закани од власта за новинарот кој објавува сомневања за аферата „Рекет“, мозокот на Рекетот Заев молчи.
  7. Земјоделците незадоволни од власта, бараат промени.

Коронавирус