недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 2
home Вести

Факти на денот: Обвинителството се уште ги штити Зоран и Вице Заеви

Факти на денот: Обвинителството се уште ги штити Зоран и Вице Заеви

ВМРО-ДПМНЕ ги посочи фактите кои, според партијата, го одбележаа денот:

  1. Обвинителството и Судот молчат, не го повикуваат Зоран и Вице Заев на распит.
  2. Зоран Заев и Вице Заев молчат за што разговарале со Јанева и Милески.
  3. Безбедноста и животите на полицајците под ризик, Славјанка Петровска директно брифира по медиуми за акција на МВР.
  4. СДСМ и Заев го раскрчмуваат водниот фонд на државата, продажбата на Тиквешко езеро ќе донесе милиони за луѓе блиски на Заев.
  5. Шекеринска платила 150% повисока сума за механизација и проневериле над 250.000 евра.
  6. Македонија на 3-то место во светот по стапката на невработеност на млади од 15 до 24 години, според „Економист“.

Коронавирус