вторник, 22. септември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Факти на денот: Никола Димитров  е вмешан во аферата Рекет, а Зоран Заев бега од избори

Факти на денот: Никола Димитров  е вмешан во аферата Рекет, а Зоран Заев бега од избори

ВМРО-ДПМНЕ денес објавува нов дел од фактите кои ги обелоденуваат пред јавноста.

Факти кои го одбележаа денот:

  1. Никола Димитров е вмешан во аферата Рекет.
  2. Зоран Заев бега од избори. Исплашен е од изборен пораз.
  3. 300 решенија за распоредување поделени во УБК за еден ден.
  4. Партизација на ЕЛЕМ, 200 нови вработувања.
  5. 400 лекари заминале од Македонија во првите 6 месеци од годинава, а Венко Филипче дели тендери.

Коронавирус