недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Факти на денот: Ни претстои револуција против криминалот и корупцијата

Факти на денот: Ни претстои револуција против криминалот и корупцијата

Ова се фактите кои според ВМРО-ДПМНЕ го одбележаа денот:

  1. ВМРО-ДПМНЕ го претстави тимот за победи на претстојните парламентарни избори. Ни претстои револуција против криминалот и корупцијата.
  2. Филипче не умее да се справи со Корона вирусот. Денеска два нови случаи на болеста во Македонија.
  3. Наќе Чулев поднесе две кривични пријави против Оливер Спасовски.
  4. Ден Дончев ги заплашувал шведските инвеститори да не инвестираат во Македонија.
  5. Здруженијата на глуви и наглуви се против Заев и Царовска.

Коронавирус