недела, 18. април 2021. Вести денес: 15
home Вести

Факти на денот: Кацарска се јавила кај Јанева за да влијае врз истраги, Стефанова свесно кршела закони- Скопје повторно најзагаден град во светот…

Факти на денот: Кацарска се јавила кај Јанева за да влијае врз истраги, Стефанова свесно кршела закони- Скопје повторно најзагаден град во светот…

ВМРО-ДПМНЕ ги посочи фактите кои, според партијата, го одбележаа денот:

1.Кацарска се јавила кај Јанева за да влијае врз истраги, Стефанова свесно кршела закони.

2. Фирмата која треба да го добие тендерот за набавка на оброци за вработените во РЕК Битола и РЕК Осломеј е во сопственост на актуелен советник од СДСМ во Битола?!

3.Канабис милионите на Заев покажуваат дека фирмата која ја обезбедува Владата добила лиценца за марихуана

4. Шилегов шоферот си го вработил како инспектор за животна средина.

5.Нова злоупотреба на службен дејност во владата на СДСМ– Раководител на подрачната единица во Свети Николе од министерство за земјоделство доделил земјоделско земјиште на својата сопруга

6.Скопје повторно најзагаден град во светот.

Најнови вести

Коронавирус