четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 74
home Вести

Факти на денот: Јавниот долг со СДСМ пораснал за 340 милиони евра, власта спроведува брутално купување на гласови

Факти на денот: Јавниот долг со СДСМ пораснал за 340 милиони евра, власта спроведува брутално купување на гласови

ВМРО-ДПМНЕ ги посочи фактите кои, според партијата, го одбележаа денот:

1.Брутално купување на гласови, за 2 месеци вработени 6000 административци, нови 536 во “Македонски шуми“.

2.Дескоска во Комисија за полагање на правосуден испит вдоми сопруга на поранешен кандидат за градоначалник од СДСМ, а даде работа на нејзиниот сопруг.

3.Откако Боро Малборо заврши со бизнисот со цигари, сега неговиот син доби лиценца од Заев за марихуана

4.Брнз, главен проблем е корупцијата, Заев го расцвета судството како пупка.

5.Јавниот долг со СДСМ пораснал 339 милиони евра.

Коронавирус