среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 181
home Вести

ФАКТИ НА ДЕНОТ: Филипче молчи за хациендата, додека пак за Каевски името Република Македонија е мизерно

ФАКТИ НА ДЕНОТ: Филипче молчи за хациендата, додека пак за Каевски името Република Македонија е мизерно

ВМРО-ДПМНЕ како и секојдневно и вечерва ги објави актуелните факти на денот поврзани со власта како што велат тие во заминување и тоа на 12 април годинава.

Факти на денот:

1.Претседателот на младината на СДСМ вели дека таблата каде на која што пишува Република Македонија е мизерна.

2.Дамјан Манчевски ја штити директорката на АВРМ која спроведува незаконски вработувања и тортура врз вработените.

3.Филипче молчи како пензионираната баба гради хациенда со добитникот на сите тендери во здравство.

4.Аудио материјалот обелоденува дека Катица Јанева и Бојан Јовановски рекетирале под надзор на Зоран Заев.

5.ЕПП очекува фер и демократски избори и конечно државата да тргне напред.

Коронавирус