сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 57
home Вести

Факти кои го одбележаа денот: Заев и Димитров го кријат документот со кој се условува датумот за преговори и во исто време функционери на СДСМ продолжуваат со криминалот во државата

Факти кои го одбележаа денот: Заев и Димитров го кријат документот со кој се условува датумот за преговори и во исто време функционери на СДСМ продолжуваат со криминалот во државата

Факти кои го одбележаа денот според ВМРО-ДПМНЕ:

1.Заев и Димитров го кријат од јавноста понижувачкиот документ со кој Бугарија отворено го условува датумот за преговори на Македонија.

2.Во услови на пандемија Вилма Русковска ослободува криминалци и со тоа докажува дека е соучесник во случајот „Рекет“ и помага на нарачателите и Зоран Заев да ги прикријат трагите.

3.Поради непланско, недомаќинско и нестручно работење на СДСМ состојбата со депонијата во РЕК Битола е алармантна.

4.Советникот на Заев, Даниел Димовски го прекршиле законот и постапката за земање под закуп на дел од СРЦ Кале.

5. Заев бара избори. Поважна му е фотелјата отколку здравјето на граѓаните.

Најнови вести

Коронавирус