четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Вести

Европските оперски пејачи бараат правда за Игор Дурловски

Европските оперски пејачи бараат правда за Игор Дурловски

Европските оперски пејачи кои во првите денови од годинава имаа концерт во Штудгарт, Германија, пеку маички со неговиот лик побараа правда за оперскиот пејач Игор Дурловски, кој има европска кариера а во Македонија е обвинет за тероризам за настаните од 27 април.

Најнови вести

Коронавирус