четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 89
home Вести

Евроамбасадорот Гир во посета на Собранието

Евроамбасадорот Гир во посета на Собранието

Евроамбасадорот Дејвид Гир денеска ќе го посети Собранието на Република Северна Македонија.

Како што информира собраниската прес-служба, Гир ќе има средба со претседателката на Комитетот за односи меѓу заедниците, Арбана Пашоли по што ќе оствари средба и со пратеникот Јован Јаулески.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија