вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 164
home Вести

Еве зошто Зоран Заев пушти брада

Еве зошто Зоран Заев пушти брада

Како и секој маж, така и јас, малку да го одморам лицето во текот на летото, изјави премиерот Зоран Заев запрашан за неговиот нов имиџ да пушти брада.

– Па нека се коментира слободно. Како и секој маж, така и јас, малку да го одморам лицето во текот на летото. Летен имиџ. А сакам да ја исполнам желбата на синот. Последниот викенд бев со нив, не се бричев и малку ми порасна брадата. Син ми рече: Тато, остави ја малку брадата, никогаш не сум те видел со брада, остави ја малку, па потоа ти одлучи си! Така да, идејата дојде од синот и сакам да му ја исполнам желбата. И убаво е, штедам 20 минути наутро. Веројатно со годините е и зрелост ама полесно е, изјави Заев за порталот ММС.

Тој откако е премиер втор пат внесува новина во неговиот имиџ. На последните избори по прогласувањето на победата тој пред медиумите за прв пат се појави со очила.

– Е, очилата се веќе со годините. Очилата ми се веќе потреба и си ги носам постојано со мене, вели Заев.

Коронавирус