петок, 22. јануари 2021. Вести денес: 162
home Вести

Еве зошто Заев не го разреши директорот на „Шутка“: Котевски целосно посветен на кампањата на Пендаровски

Еве зошто Заев не го разреши директорот на „Шутка“: Котевски целосно посветен на кампањата на Пендаровски

Директорот на затворот во Шутка, Ѓоко Котевски, по скандалот со претепувањето на поранешните министри Јанакиески и Ристовски, рече дека ќе си поднесе оставка.

Но, Заев не го разреши директорот и тој уште е прв човек на „Шутка“.

Сега, на почетокот од кампањата пред претседателските избори, стана сосема јасно зошто на премиерот му беше важно ова лице да остане на функција.

Котевски е целосно посветен во промоцијата на Пендаровски.

Најнови вести

Коронавирус