четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 118
home Вести

Еве во кои македонски градови има најмногу заразени со Ковид-19 во последните 24 часа

Еве во кои македонски градови има најмногу заразени со Ковид-19 во последните 24 часа

Од министерството за здраство информираат дека во изминатите 24 часа направени се 335 тестирања, а потврдени се 19 нови случаи на ковид-19.

Во Скопје регистрирани се нови 3 случаи со Ковид-19, Куманово -8, Прилеп -2, Струга -2, Велес -2, Гостивар-1, Виница -1.

Со ова вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја изнесува 1386, а последната дистрибуција по градови е следна:

• Скопје – 471
 Куманово – 371
 Дебар – 51
 Штип-34
 Прилеп –141
 Тетово – 73
 Струга – 64
 Велес – 66
 Битола –19
 Охрид –15
 Кавадарци – 5
 Гостивар –15
 Гевгелија – 4
 Струмица – 2
 Крива Паланка-5
 Радовиш – 4
 Крушево – 3
 Кочани – 28
 Пробиштип – 2
 Кичево – 2
 Неготино -4
 Демир Хисар – 1
 Македонски Брод -2
 Пехчево- 1
 Валандово -1
 Виница – 2

Коронавирус