сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 41
home Вести

Еве што слушаа Шекеринска и Ангеловска среде Скопје, а медиумите не го пренесоа (ВИДЕО)

Еве што слушаа Шекеринска и Ангеловска среде Скопје, а медиумите не го пренесоа (ВИДЕО)

Голем верски празник е денес во Македонија.

Верниците ширум земјава се собраа во сите градови, се фаќаа свети крстови од водите, но се промовираше и сплотеност и љубов. Не само љубов кон религијата, туку и кон татковината.

Овие млади луѓе имаат порака која ја искажаа преку песна, но и преку скандирање „Никогаш Северна, само Македонија“.

На овој собир во Скопје беа присутни Радмила Шекеринска и Нина Анегловска, па се надеваме дека ја разбраа пораката од верниците.

Најнови вести

Коронавирус