четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 8
home Вести

Еве што најавува УХМР за оваа работна недела- особено прочитајте што ни доаѓа во среда!

Еве што најавува УХМР за оваа работна недела- особено прочитајте што ни доаѓа во среда!

Во следните денови ќе преовладува претежно стабилно време со појава на утринска магла по одделни котлини.

Утринската температура в недела, на 1 ноември, ќе се спушти до 0 степени, а дневната ќе достигне 19 степени, информираат од УХМР.

В среда, особено во јужните делови, а в петок и сабота на повеќе места ќе има услови за повремени врнежи од дожд.

Во петок и за време на викендот ќе дува засилен, повремено силен северен ветер.

Коронавирус