понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Вести

ЕВЕ КОГА ЌЕ ПОЧНЕ ВАКЦИНАЦИЈАТА ВО МАКЕДОНИЈА- очекувано кои ќе бидат првите вакцинирани лица

ЕВЕ КОГА ЌЕ ПОЧНЕ ВАКЦИНАЦИЈАТА ВО МАКЕДОНИЈА- очекувано кои ќе бидат првите вакцинирани лица

Со првите дози на „Фајзер“ вакцините кои ги добивме како донација од Србија, в среда ќе почне вакцинирањето против коронавирусот во нашата земја, истакна министерот за здравство Венко Филипче.

Министерот Филипче потенцира дека вакцинацијата ќе почне со здравствените работници во модуларната клиника во Клиничкиот центар во Скопје.

Филипче во изјавата на граничниот премин Табановце каде беа предадени првите вакцини од Србија, зрази благодарност до српската Влада што отстапија дел од нивните вакцини.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија