петок, 5. март 2021. Вести денес: 0
home Вести

Еве какво време ни носи викендот- особено подгответе се за „пеколно“ топло време кое доаѓа многу наскоро

Еве какво време ни носи викендот- особено подгответе се за „пеколно“ топло време кое доаѓа многу наскоро

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд.

Во недела времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер.

Во понеделник ќе биде најтопло и времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Максималната температура ќе се искачи до 37-от степен.

Додека пак во вторник  времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има повремена појава на краткотраен проен дожд и ќе дува умерен северен ветер, кој вдолж Повардарието ќе засилува.

Најнови вести

Коронавирус