вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 52
home Вести

Еве какво време не очекува за време на викендот- особено подгответе се за во недела

Еве какво време не очекува за време на викендот- особено подгответе се за во недела

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисочен правец.

За време на последниот викенд од месец март времето ќе биде на наша страна.

Во сабота ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Додека во недела ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до повремено засилен ветер од северен правец.

Во недела температурата ќе се искачи до 21 степен што е враќање на вистинската пролет во Македонија, по овој ладен бран кој го имаме овие денови.

Коронавирус