петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Вести

Еве како изгледаат новите регистарски таблички со ознаката „NMK“ (ФОТО)

Еве како изгледаат новите регистарски таблички со ознаката „NMK“ (ФОТО)

Од Министерството за внатрешни работи на Сверна Македонија информираат дека започна издавањето на документи со новото уставно име „Република Северна Македонија“, пренесува тв21.

Направени се и првите регистарски таблички со новиот код „NMK“.

 

Коронавирус