четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 45
home Вести

ЕВЕ КАДЕ БИЛА СОКРИЕНА ДРОГАТА: Македонски полицајци фатени со наркотици во Црна Гора (ФОТО)

ЕВЕ КАДЕ БИЛА СОКРИЕНА ДРОГАТА: Македонски полицајци фатени со наркотици во Црна Гора (ФОТО)

Дрога е запленета вчера на црногорскиот граничен премин Сукобин во автомобил со регистерски таблички од Македонија, кој се движел од правец на Албанија кон Црна Гора.

Дрогата е пронајдена во полициско возило, а како што соопшти царинската служба на Црна Гора службеници на царинска испостава во Сукобин во координација со полициската управа, заплениле дрога и спречиле шверц при контрола на автомобил со регистарски таблички од Македонија. Автомобилот се движел од правецот на Албанија кон Црна Гора.

-Службеници во царинската испостава Сукобин, во координација со Полициската управа, при контрола на патничкото моторно возило, пронашле поголема количина на растителна материја за која постои основано сомнение дека се работи за наркотици. Возилото со регистарски таблички на Република Македонија се движело од правец од Албанија кон Црна Гора, а супстанцата, спакувана во неколку поединечни пакувања, била пронајдена во скриен бункер на возило наменето за криумчарење, се наведува во соопштението.

 

Локални избори 2021