недела, 4. декември 2022. Вести денес: 70
home Вести

„Еуроњуз“ се исмева со Самка Ибраимовски, кој гледаше фудбал за време интерпелацијата на Владата (ФОТО)

„Еуроњуз“ се исмева со Самка Ибраимовски, кој гледаше фудбал за време интерпелацијата на Владата (ФОТО)

Европскиот информативен медиум „Еуроњуз“ се исмева со македонските пратеници кои за време на гласањето на недоверба за владата. Насловот на веб страната на „Еуроњуз“ гласи „Пратениците гледаа фудбал додека владата се справуваше со гласање недоверба.

Во понатамошниот дел од веста, Еуроњуз пишува:

-Ова е моментот кога пратениците во ПЈР Македонија беа фотографирани како гледаат Лига на шампионите во парламентот. Овој настан се случи за време на продолжената седница на која опозициска партија побара гласање за недоверба на владата. Поранешниот министер Самка Ибраимоски и пратениците од Демократската унија за интеграција беа видени како го натпреварот на Реал Мадрид против Јувентус.

Меѓудругото Еуроњус го контактирало Самка Ибраимоски за коментар, но не пишува дали тој бил достапен или не и дали воопшто дал некој понатамошен коментар.

 

Најнови вести

Коронавирус