вторник, 4. август 2020. Вести денес: 76
home Вести

Еуфоричен пречек за Мисајловски- победничка атмосфера во Гази Баба (ФОТО)

Еуфоричен пречек за Мисајловски- победничка атмосфера во Гази Баба (ФОТО)

За крај на овој ден можам да кажам дека присуствував на најеуфоричната средба во населеното место “Кирил Петрушевски”, општина Гази Баба, напиша вечерва на својот профил носителот на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 2, Владо Мисајловски.

-Жителите на оваа населба се спремни за најголемата победа на ВМРО-ДПМНЕ во Гази Баба и Република Македонија.Победничката атмосфера веќе е започната и назад враќање нема. Победничка Гази Баба одбира Обнова на Македонија!, напиша Мисајловски.

 

Коронавирус