четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 79
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски

home Вести

ЕСКАЛИРАШЕ СИТУАЦИЈАТА: Демонстрантите се судрија со полицијата, фрлаа камења, столици и канти, тие возвратија со шок бомба

ЕСКАЛИРАШЕ СИТУАЦИЈАТА: Демонстрантите се судрија со полицијата, фрлаа камења, столици и канти, тие возвратија со шок бомба

Вистинска драма се случува во овие моменти  во центарот на Скопје.

Ситуацијата ескалираше откако демонстрантите се обидоа да ја пробијат полицијата и да се упатат кон судот, а потоа и владата на Македонија.

Претходно протестот започна во 13:30 часот, а се обратија и неколку луѓе кои апелираа да не се спротиставуваат на полицајците.

Видеото во живо следете го во продолжение:

Најнови вести

Коронавирус