понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 164
home Вести

ЕПП: Се што треба да се направи се фер и слободни избори на 12 април за да се однесе државата напред

ЕПП: Се што треба да се направи се фер и слободни избори на 12 април за да се однесе државата напред

Европската народна партија денеска на својот Твитер профил сподели статус поврзан со изборите кој ја очекуваат Македонија на 12 април.

-Ние внимателно ги набљудуваме важните  и напорни реформи во Македонија. Сè што треба да се направи се  одржување на фер и слободни избори на 12 април како што е договорено, се со цел за да се однесе државата напред, стои во нивниот твит на Твитер.

Инаку во Европската народна партија членува и Германската Демократска Унија (ЦДУ) на чие чело беше и Ангела Меркел, а истата партија е сестринска на ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус