петок, 3. декември 2021. Вести денес: 104
home Вести

Епидемијата на хаосот за паркинг во Клинички се префрли во Градската болница

Епидемијата на хаосот за паркинг во Клинички се префрли во Градската болница

Секојдневниот хаос по Клиничкиот центар предизвикува револтираност кај граѓаните. Денес пак, „епидемијата“ се прошири и во Градската болница.

Паркингот кај Градската болница денес беше блокиран од метеж, пациентите и граѓаните револтирано викаа и се бунеа бидејќи платиле за паркинг, а нема доволно места за да се паркираат автомобилите.

Оваа слика со хаосот со паркинзите покрај болниците прераснува во епидемија, која нема крај.

Министерот за здравство Венко Филипче како и за секоја тема и за оваа упорно молчи и ја затскрива иако уште на првата прес-конференција најави дека хаосот со паркинзите особено кај Клинички ќе ги среди. 

Коронавирус