понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

Елзесер: Телма објави дека Трамп го признал поразот, но ниту една светска агенција нема таква вест

Елзесер: Телма објави дека Трамп го признал поразот, но ниту една светска агенција нема таква вест

Познатиот скопски угостител Јохан Елзесер преку статус на Фејсбук пишува дека се изнамачил да ја најде веста која ја објавила телевизија Телма на сите светски медиуми, а се однесува на признавањето на Трамп на поразот, но таква вест не пронашол.

-Atanas Kirovski, Bobi Hristov Sanja Vasik Snezana Lupevska Sozen пред малку завршија вестите на ТЕЛМА со последна вест дека ТРАМП го признал поразот и започнал со процес на предавање на власта на БАЈДЕН… Ме намачивте да барам по нетов и гледам дека ниту една светска агенција нема објавено таква вест, воедно и самите ТРАМП и БАЈДЕН немаат слична изјава, би замолил за линк од изворот… Во спротивно ќе имаме “СМЕШКИ“…, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Atanas Kirovski, Bobi Hristov Sanja Vasik Snezana Lupevska Sozen пред малку завршија вестите на ТЕЛМА со последна вест…

Posted by Johan Elzeser on Вторник, 24 ноември 2020

Најнови вести

Коронавирус