понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 157
home Вести

Ел Чека до Заев: Љубопитен сум каде во азил ќе одиш ти и колку години затвор би си дал себе си (ФОТО)

Ел Чека до Заев: Љубопитен сум каде во азил ќе одиш ти и колку години затвор би си дал себе си (ФОТО)

Ел Чека кој од Америка објавуваше прислушкувани разговори на влијателни членови на ДУИ сподели статус на својот Фејсбук профил поврзан со случајот Рекет.

-Откако ме осудивте на 5 години затвор Зоки, колку би се дале себе си за истиот прекршок и за рекетирањето кои го прават твоите колеги од Камчев, до Бујар Османи во соработка со Боки и Ката? Љубопитен сум каде во азил ќе одиш ти, или ќе завршиш и ти кај твојот стратег Груевски! Ќе ви донесам сапун од Америка и на тебе и на Боки, пријатно триење!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Коронавирус