вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 76
home Вести

Екипата на Инфомакс следена во Прилеп од Колашинац и Комицијоски – двајцата членови на инфамозната XXX вибер група

Екипата на Инфомакс следена во Прилеп од Колашинац и Комицијоски – двајцата членови на инфамозната XXX вибер група

Ванеса Колашинац заменик командир на ОВР Прилеп и Трајан Комицијоски командир на сообраќајна полиција Прилеп од попладнево се во Прилеп на задача да ја следат екипата на Инфомакс. Колашинац и Комицијоски станаа неславни по групата ХХХ во која членуваа началници, инспектори и високи раководни лица од МВР, Прилеп која нарачуваше хајки и малтретирања на членови на опозицијата и новинарската екипа на Инфомакс која беше најпрво приведена во Прилеп па физички нападната од членови на СДСМ, пишува Инфомакс.

-Ванеса Колашинац од ПС Прилеп и Трајан Комициоски (командир на сообраќајна од Прилеп), седнати на соседната маса, во мисија да ги следат новинарските екипи на Иннфомакс во Битола.

И Колашинаци и Комициоски се дел од скандалозната Вибер група „ХХХ“ во која за време на првиот круг се договараше поткуп во Прилеп, спречување на активностите на опозицијата и изживување врз новинарите на Инфомакс.

Чисто вака, да ги поздравиме, пишува на Фејсбук уредникот на Инфомакс, Александар Митовски.

Коронавирус