сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 65
home Вести

Eкипaтa нa Инфомакс пoвтopнo нaпaднaтa пред штаб на СДСМ: „Oвa e мизepиja…Днo нa днoтo“

Eкипaтa нa Инфомакс пoвтopнo нaпaднaтa пред штаб на СДСМ: „Oвa e мизepиja…Днo нa днoтo“

Екипата на Инфомакс во текот на вечерва беше повторно нападната на овој предизборен молк.

Уредникот Митовски преку видео детално објаснува за ситуацијата во која се најде екипата на Инфомакс.

„Ако на некој досега не му беше јасно со каков хибриден режим се соочуваме во Македонија, верувам ќе ви стане јасно вечерва. Откако во текот на вчерашниот ден екипата на Инфомакс во Прилеп беше задржана, приведена и претресувана во полициската станица во Прилеп по пријава на наводно инспекторката за наркотици, инаку блиска пријателка на уапсениот началник на ПС Прилеп Чипси, кој што беше фатен со 200 килограми дрога од страна на американската агенција за борба со дрога (ДЕА), вечерва повторно екипата на Инфомакс во Прилеп во главниот штаб во градот е нападната и нивната камера е искршена“, истакна Митовски.

Целата вест прочитајте ја на ИНФОМАКС

Коронавирус