среда, 3. март 2021. Вести денес: 32
home Вести

Екипата на „Алсат“ спречена да влезе на гласачки места во Велес

Екипата на „Алсат“ спречена да влезе на гласачки места во Велес

Екипата на телевизија „Алсат“ во Велес беше спречена да дојде до гласачките места распоредени во зградата на Судот.

-Иако снимателот и репортерот на Алсат имаат акредитации издадени за следење на изборите, службеното лице им забранило да влезат и им побарало посебни легитимации издадени од ДИК, информираат од телевизијата.

Коронавирус