четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 198
home Вести

Ефтов: Зоран и Заев се во постојана комуникација и дијалог иако повремено не се разбираат

Бидејќи Зоран не можеше да го исполни ветувањето на Заев, Зијадин сега треба да му се лути на Села што преговарал со Заев, а не со Зоран! Инаку Села и Заев и понатаму се во одлични односи само чекаат Заев за тоа да го информира Зоран.
Ефтов: Зоран и Заев се во постојана комуникација и дијалог иако повремено не се разбираат

Села беше претепан на 27-ми април за Заев да стане премиер. Зијадин е сега “исфрлен“ од Владата за да може Зоран да остане премиер, пишува новинарот Васко Ефтов на својот Фејсбук профил.

Неговиот статус го пренесуваме во продолжение:

“Зијадин гарантираше за Села, но Зоран не гарантираше за Заев.

Бидејќи Зоран не можеше да го исполни ветувањето на Заев, Зијадин сега треба да му се лути на Села што преговарал со Заев, а не со Зоран! Инаку Села и Заев и понатаму се во одлични односи само чекаат Заев за тоа да го информира Зоран.

Сега Заев во трето лице еднина ќе му се обрати на Зоран, а потоа Зоран на прес-конференција ќе и соопшти на македонската јавност што се договорил со Заев! Што ќе рече, Зоран и Заев се во постојана комуникација и дијалог иако повремено не се разбираат“.

 

Коронавирус