петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 119
home Вести

Ефтимов: Власт практикувана од непрокопсани функционери, резултира со криминал во сите ешалони

Ефтимов: Власт практикувана од непрокопсани функционери, резултира со криминал во сите ешалони

Почитувани, Власт практикувана од непрокопсани функционери, резултира со криминал во сите ешалони, ова денеска преку изјава за медиумите го истакна Игор Ефтимов од ВМРО-ДПМНЕ Штип.

-Таков пример дава и жената на висок функционер од СДС, која неколку години вешто ја оштетувала сметката на Клиничката болница. Почитувајќи ја презумпцијата на невиност, прашуваме: Дали Главна сестра на Одделението за Физикална терапија во Клиничка болница-Штип во 2017 и 2018 година, направила разлика меѓу фискалниот пазар и благајна во износ од 95.000 и 496.000 денари, соодветно? Дали Јавното обвинителство и МВР веќе имаат отворено предмет за овој случај? Дали криењето на овој криминал, направен од жена на највисок функционер на СДС во Штип, значи и забошотување на истиот?, прашува Ефтимов.

Тој додава дека инсистираме да се произнесат сите инволвирани страни, а институциите тековно да ја известуваат јавноста за развојот на овој бесрамен криминал!

Коронавирус