недела, 31. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Ефтимов: Секој наш сограѓанин во Радовиш и Радовишко со кој се среќаваме знае кој умее да работи и кој се грижи за татковината

Ефтимов: Секој наш сограѓанин во Радовиш и Радовишко со кој се среќаваме знае кој умее да работи и кој се грижи за татковината

Дејанчо Ефтимов од ВМРО-ДПМНЕ сподели статус на својот Фејсбук профил каде што пишува дека државната и локална власт со недоволното залагање и криминалот ги намали инвестициите во регионот и производството, ја загади средината, младите размислуват за работа во странска држава.

-Но, Обновата е стигната пред сечиј дом.
Секој наш сограѓанин во Радовиш и Радовишко со кој се среќаваме знае кој умее да работи и кој се грижи за татковината.

ВМРО- ДПМНЕ победува на 12ти Април и,
Македонија се обновува !, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Коронавирус