четврток, 23. март 2023. Вести денес: 177
home Вести

Едномесечни близначиња најмлади пациенти на коронавирус во Козле

Едномесечни близначиња најмлади пациенти на коронавирус во Козле

Едномесечни близначиња се најмладите пациенти заразени од коронавирус во Детската клиника за белодробни заболувања „Козле“, изјави директорот на клиниката Бесник Зеќири во гостувањето во „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ.

– Во моментов имаме 22 деца хоспитализирани во нашата установа. Има и поголем дел кои се лекуваат амбулантски. Најмладите пациенти на корона вирус се две близначиња од по месец дена. Повозрасните се 16-17 години. Младите доаѓаат навреме на лекување, што значи дека родителите се грижат за нивното здравје – рече Зеќири.

loading...

Најнови вести