сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 87
home Вести

Едно ветуваа, друго прават: Викенд без ДДВ „Мало сутра“

Едно ветуваа, друго прават: Викенд без ДДВ „Мало сутра“

Едно ветуваат друго прават. Имено Владата предводена од СДСМ и Заев на големо го најавуваа проектот „Викенд без ДДВ“, но сега испадна сосема спротивното.

Во интервју за еден портал, лидеро на СДСМ, Зоран Заев објасни како ќе се спроведе оваа мерка, имено мерката „Викенд без ДДВ“ ќе се спроведува со апликацијата „Мој ДДВ“, каде граѓаните ќе мора да ги скенираат сметките кои ќе ги добијат во тие три дена, а ДДВ-то од тие сметки ќе им биде вратено 100 процентно ама за Нова година.

Едно најавуваа, друго направија, дали е ова уште една од серијата на лаги кои СДСМ и Заев ги вети пред граѓаните?

Коронавирус