четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Вести

ЕДНО ЛИЦЕ ПОЧИНА: Се преврте автомобил кај Коњари- еве ги деталите

ЕДНО ЛИЦЕ ПОЧИНА: Се преврте автомобил кај Коњари- еве ги деталите

Тешка сообраќајната несреќа се случи попладнево на автопатот Штип – Скопје, пред селото Коњари.

Станува збор за превртено возило на патот во кое едно лице починало на лице место, а друго е повредено, пренесува Сител ТВ.

Од МВР велат дека несреќата се случила околу 16:50 часот кога патничко возило „нисан“ со скопски регистерски ознаки се превртело. Едно лице починало на местото на настанот, а друго лице е повредено и е пренесено во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“.

Повеќе детали се очекуваат во текот на утрешниот ден.

Коронавирус