понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 56
home Вести

Едно лице е повредено во синоќешното невреме

Едно лице е повредено во синоќешното невреме

Едно лице е повредено во синоќешното невреме кое го зафати Скопје. Ова денеска на прес конференција го изјави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. Тој рече дека најголема штета, покрај кровот на училиштето Марија Кири Склодовска, била направена и во Карпош.

– Најмногу штета со паднати кровови имаше во Карпош на потегот од мостот Обединети Нации до Скопје Сити Мол, но и тоа беше расчистено до 3.00 ласот изутрина. Колку што знам до сега е евидентирано само едно повредено лице, рече Шилегов.