среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

„Едно евро за Вице, едно за Рашко“: Младите од ВМРО-ДПМНЕ бараат оставка од Рашковски поради скандалот

„Едно евро за Вице, едно за Рашко“: Младите од ВМРО-ДПМНЕ бараат оставка од Рашковски поради скандалот

По скандалот во кој е вмешан генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, тој не поднесе оставка. Единствено што направи е заканување кон новинари и медиуми.

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, пред македонската Влада денес испрати пораки напишани на транспаренти:

Коронавирус