среда, 28. септември 2022. Вести денес: 182
home Вести

Едно едноставно прашање за кое надлежните немаат одговор: ВАКЦИНИ?

Едно едноставно прашање за кое надлежните немаат одговор: ВАКЦИНИ?

Цел свет се вакцинира, само Македонија чека.

Граѓаните чекаат вакцини со месеци, Заев и Филипче даваат ветувања кои не ги исполнуваат. Бројот на заразени и починати расте, а народот оправдано живее во страв додека не стигнат вакцините.

Така, денес на оградата на клиничкиот центар, беше оставен транспарент со еден збор, кој многу кажува.

ВАКЦИНИ?

 

Коронавирус