петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 130
Во живо

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Натпартиски протест во Куманово за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Вести

Една од предводничките на Шарена Револуција до власта по случајот Рекет: Може апсење? Не, ако не може…

Една од предводничките на Шарена Револуција до власта по случајот Рекет: Може апсење? Не, ако не може…

Една од предводниците на Шарената Револуција на својот Фејсбук профил сподели статус во кои прашува дали ќе има апсење? Алудирајќи на скандалот кој го тресе Македонија овие денови именуван како „Рекет“.

Имено Актерката Симона Спировска на својот Фејсбук профил вели дека ако не може да има апсења да уживаат.

-Може апсење? Не, ако не може уживајте. Прошетајте го Миле дома-затвор-дома, а ние ќе доослепиме барајќи ја големата слика!
Срцки сте, Ево једно ? за вас❤️, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Коронавирус